Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa

2 czerwca 2024 | Autor tekstu: Dariusz Norek

29 maja obchodzony jest Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Pan podpułkownik Krzysztof Słowik – dowódca 151 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT, z którym współpracuje nasza szkoła, zaprosił przedstawiciela szkoły na uroczyste obchody tego święta w Skwierzynie. Dyrektor szkoły delegował wychowawcę Oddziału Przygotowania Wojskowego. W samo południe na rynku przed skwierzyńskim ratuszem rozpoczęła się uroczysta zbiórka według ceremoniału wojskowego. Uhonorowano odczytaniem nazwisk i pisemnymi podziękowaniami kilkunastu uczestników misji ONZ oraz nadal służących w wojsku weteranów. Na rynku przygotowano galerią zdjęć poświęconą weteranom oraz wystawę sprzętu wojskowego. Obecni też byli żołnierze amerykańscy. Na koniec odbyła się defilada.
Uroczystość dla naszej szkoly miała szczególne znaczenie również z tego powodu, że dowódcą instruktorów wojskowych szkolących kadetów klasy 1 B jest weteran wielu misji zagranicznych pan młodszy chorąży Jacek Klimanek. Panu Jackowi i wszystkim weteranom oraz uczestnikom misji składamy wyrazy szacunku i wdzięczności za ich ofiarną służbę.
Relacja telewizyjna z uroczystości:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *