JEDZIEMY NA FINAŁ CENTRALNY OMTTK PTTK 2024

5 maja 2024 | Autor tekstu: Ewa Połajdowicz

      W sobotę 20 kwietnia 2024 r. odbyły się eliminacje wojewódzkie 50 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno –Krajoznawczego we Włoszakowicach. 

       W eliminacjach wzięła udział drużyna naszej szkoły reprezentowana przez Katarzynę Schmidt uczennicę klasy 2B, Nikodema Witczaka ucznia klasy 3C – uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach i Adama Czekałę ucznia Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. Uczniowie są członkami Szkolnego Kółka Turystycznego. Nasza drużyna zajęła I miejsce i  będzie reprezentować województwo wielkopolskie na Finale Centralnym OMTTK PTTK, który odbędzie w dniach 6-9 czerwca 2024 w Kozienicach (województwo mazowieckie). Drużynę do eliminacji przygotował Pan Filip Kończak. 

      Drużyna pisała test z wiedzy krajoznawczej, turystycznej, topograficznej, przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy. Odbyła turystyczny marsz na orientację, turystyczne ABC i samarytankę. 

      Wydarzenie zostało zorganizowane przez oddział PTTK w Kościanie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach.   

      Dziękujemy Pani Wicedyrektor Elżbiecie Bosy, Pani Joannie Czapczyk i Pani Annie Michalak za wszelką pomoc i wsparcie przy przygotowaniach do eliminacji. 

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *