Patrycja – mistrzyni (nie)tylko liczby PI

12 marca 2024 | Autor tekstu: Małgorzata Kaczmarek

Z okazji DNIA LICZBY PI  po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs Mistrz Pamięci liczby Pi, do którego zgłosiło się ponad 20 uczniów.  We wtorek 12 marca na dużej przerwie uczestnicy przystąpili do napisania jak najdłuższego rozwinięcia liczby pi.

Dobra passa nie opuszcza Patrycji Pilarskiej z klasy 2c, która dwa tygodnie temu uzyskała III miejsce w ogólnopolskim konkursie W hołdzie obrońcom ojczyzny (etap plastyczny), a teraz zapamiętała 214 cyfr! Na kolejnych miejscach uplasowali się: Katarzyna Biniaś z klasy 4a z wynikiem 180 zapamiętanych cyfr, Wiktor Wieczorek z klasy 2a, który również przekroczył barierę 100 cyfr (wypisał 102) oraz Emilia Czekała z klasy 5TŻE, która napisała 97 cyfr.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a szczególnie humanistom, którzy w tym roku okazali się bezkonkurencyjni. Wierzymy, że  konkurs przejdzie do tradycji konkursów naszej szkoły, a na podium staną też matematycy, biolodzy, geografowie oraz uczniowie klas technikum i szkoły branżowej.

Niestety nie możemy ogłosić jeszcze wyników konkursu na wykonanie kolażu z liczbą pi, ponieważ prace komisji jeszcze trwają. Póki co uczestnikom możemy na razie życzyć tylko nieco cierpliwości.

Organizatorzy: Małgorzata Kaczmarek, Paulina Kowalewicz

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *