Drzwi Otwarte 2023

24 kwietnia 2023 | Autor tekstu: Katarzyna Michałowska

Drzwi do naszej szkoły są otwarte zawsze, ale jest taki dzień w roku, kiedy nawet na moment się nie zamykają.

Tak było właśnie w piątkowe popołudnie w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej, kiedy drzwi Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Św. Ducha i Technikum oraz Szkoły Branżowej przy ul. Wolności zostały otwarte dla przyszłych kandydatów zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną.

Tegoroczne wydarzenie miało bardzo swobodną formę. Licznie przybyli goście mieli możliwość podpatrzenia jak wygląda nauka na wszystkich kierunkach Liceum i Technikum oraz uzyskania obszernej informacji o warunkach koniecznych do spełnienia przy aplikacji do Szkoły Branżowej.

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego tym razem w roli przewodników oprowadzali zainteresowanych po salach, w których czekali nauczyciele wszystkich kierunków zawodowych Technikum i Szkoły Branżowej oraz profili Liceum. Wraz z uczniami przygotowali mnóstwo atrakcji dla przybyłych kandydatów, a także służyli swoją pomocą, udzielając informacji o kierunkach nauczania. Na niezdecydowanych w bibliotece szkolnej czekali doradcy zawodowi, którzy pomagali w podjęciu decyzji o wyborze szkoły. Natomiast w sali komputerowej informatycy udzielali instruktażu składania wniosku, który w tym roku przyjmowany będzie w formie elektronicznej. Wszystkie informacje można było usystematyzować w kawiarence, przy kawie i pysznych deserach przygotowanych przez uczniów Technikum Gastronomicznego oraz Szkoły Branżowej w zawodzie kucharz.

W Liceum można było zajrzeć do klas profilowych, w których też dużo się działo. Kandydaci wspólnie z rodzicami mogli zobaczyć jak w praktyce wygląda nauka na kierunkach biologiczno-chemicznym, matematyczno-informatycznym oraz  prawno-administracyjnym. Przyszli adepci „mundurówki” z zaciekawieniem obserwowali pokazy musztry klasy służb mundurowych oraz próbowali swoich sił na strzelnicy laserowej. Tego dnia szkolna aula zamieniła się w klimatyczną kawiarenkę, gdzie kandydaci oraz ich rodzice mogli poczuć atmosferę szkoły i szkolnej społeczności. Sympatyczne spotkania przy kawie były okazją do rozmów z dyrekcją LO i nauczycielami pracującymi w tej szkole oraz ze starszymi kolegami i koleżankami, którzy są jego uczniami. Goście z zainteresowaniem oglądali galerie fotografii przedstawiające życie szkoły.

Wszyscy kandydaci martwiący się dojazdami do szkoły mogli zajrzeć do Bursy Szkolnej, gdzie można było uzyskać wszystkie informacje o zakwaterowaniu a także obejrzeć piękne i bogato wyposażone wnętrza.

 

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że ten dzień był wyjątkowy.

Wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom,  którzy poświęcili czas i włożyli ogrom pracy w organizację.

Uczniom Gastronomika i ich rodzicom za wkład w przygotowanie poczęstunku.

Firmie Karl Knauer oraz Stowarzyszeniu Absolwentów LO za ufundowanie upominków dla gości.

Panu Bogdanowi Królikowi za upiększenie naszych wnętrz i wprowadzenie kwiatowo-wiosennego nastroju.

Dziękujemy także wszystkim gościom i kandydatom za odwiedzenie murów naszej szkoły, cenne spotkania, rozmowy i bardzo miłe popołudnie.

Do zobaczenia w czerwcu ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *