IX Mistrzostw Polski w pracy z tekstem na komputerze

15 marca 2023 | Autor tekstu: Magdalena Szukała

Uczniowie naszego liceum po raz pierwszy wzięli udział w Mistrzostwach Polski w pracy z tekstem na komputerze, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Interinfo Polska z siedzibą w Tychach. Celem Mistrzostw jest propagowanie umiejętności metodycznego, szybkiego pisania na klawiaturze komputera oraz wyłonienie osób, które w przyszłości będą mogły wziąć udział w Mistrzostwach Świata w pracy z tekstem na komputerze.

Do etapu eliminacyjnego, który trwał od 5 do 8 marca 2023, zgłosiło się trzynastu uczniów liceum, których zadaniem było możliwie jak najszybsze i bezbłędne przepisanie dwóch tekstów konkursowych, każdy w czasie 10 minut. Nasza szkoła zdobyła 37 miejsce w Polsce. Już teraz zaczynamy trening, aby w przyszłym roku pobić nasz rekord.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *