Finał Rejonu Poznań Teren Zachód w koszykówce chłopców – LICEALIADA

21 marca 2023 | Autor tekstu: Łukasz Szofer

V miejsce naszych koszykarzy

W środę 15 marca 2023 roku na hali Sierakowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej finałowy rejonu Poznań Teren zachód w koszykówce Licealiada chłopców. W zawodach udział wzięły reprezentacje sześciu szkół: LO Grodzisk Wielkopolski, ZS Nowy Tomyśl, LO Tarnowo Podgórne i ZS Sieraków , ZS Oborniki oraz ZS Pniewy. Turniej odbył się w dwóch grupach trzy zespołowych z czego  najlepsza drużyna awansowała do finału a ta która zajęła drugie miejsce w grupie walczyła o trzecie miejsce.

W pierwszym meczu mierzymy się z  LO Tarnowo Podgórne i ulegamy 20:15. Punkty w tym meczu zdobywają: Tymoteusz Witczak 10 , B. Chołdrych 4 i B. Mitręga 1. W drugim meczu napotykamy na głównego faworyta tegorocznej licealiady ZS Sieraków i przegrywamy 56:25.Punkty dla naszej drużyny zdobywają : Tymoteusz Witczak 12, B. Chołdrych 8 , B.Mitręga 3 i A.Glezer 2.Warto dodać że drużyna z Sierakowa to ubiegłoroczny mistrz wielkopolskich szkół ponadpodstawowych w koszykówce i czwarta szkoła w Polsce. We wcześniejszym meczu ZS Sieraków pokonuje LO Tarnowo Podgórne 46:12. W finale ZS Sieraków wygrywa z ZS Nowy Tomyśl 42:27 i awansuje do finału województwa wielkopolskiego szkół ponadpodstawowych w koszykówce. W meczu o trzecie miejsce LO Tarnowo Podgórne pokonuje ZS Oborniki 37:12.

Ostateczna kolejność:

1.ZS Sieraków

2.ZS Nowy Tomyśl

3.LO Tarnowo Podgórne

4.ZS Oborniki

5.ZS Pniewy

6.LO Grodzisk Wielkopolski

Naszą szkołę w tych zawodach reprezentowali: Bartłomiej Chołdrych , Adam Glezer , Oliwier Olszowski , Mikołaj Pietruszyński  , Dominik Szarata  , Nikodem Witczak , Jakub Szmyt , Norbert Orzeł , Miłosz Kalemba , Tymoteusz Witczak , Bartosz Mitręga oraz Tomasz Bukowski a opiekę nad drużyną sprawowali Łukasz Szofer i Robert Kawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *