II MIEJSCE W FINALE REJONU POZNAN TEREN ZACHÓD W TENISIE STOŁOWYM

17 stycznia 2023 | Autor tekstu: Łukasz Szofer

Spóźniona ale radosna informacja o sukcesie naszych dziewczyn w drużynowym turnieju tenisa stołowego.

29 listopada 2022r. w Objezierzu odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Zachód w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. ZS Pniewy w turnieju reprezentowały zarówno dziewczyny jak i chłopcy.

Dziewczyny w składzie Patrycja Frelich 1a , Matylda Wesoła 4ap i Karolina Przekop 4dp zajęła w turnieju II miejsce   dające awans do finału wojewódzkiego.

W zawodach wystąpiło osiem drużyn , które podzielone zostały na dwie grupy. W pierwszych dwóch meczach wygrywamy z ZS Grodzisk 3:0 i ZS Swarzędz 3:1. Ostatni mecz grupowy przegrywamy po zaciętym pojedynku 2:3 jak się później okazało ze zwycięzcą turnieju i zajmujemy drugie miejsce w grupie dające awans do półfinału.  Półfinał gładko wygrywamy z ZS Nowy Tomyśl 3:0. W finale ponownie trafiamy na ZS Oborniki i mając pewny awans do finału wojewódzkiego ulegamy 1:3.

Finał wojewódzki  odbędzie się 27 stycznia w Obornikach.

Chłopcy w składzie Marcin Kucz 4ap , Jakub Wajman 4tmp i Amadeusz Wanecki 3tm zajęli VII miejsce wśród dziesięciu startujących szkół ,  uzyskując następujące wyniki z ZS Oborniki 0:3 , ZS Grodzisk 3:1 , ZS Nowy Tomyśl 0:3 i ZS Kórnik 2:3. W grupie zajmujemy czwarte miejsce dające prawo gry o siódme miejsce w turnieju w , którym pokonujemy ZS Swarzędz 3:0.

Opiekę nad drużynami sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Łukasz Szofer.