II miejsce w Finale Rejonu Poznań Teren Zachód w Futsalu !!!

17 stycznia 2023 | Autor tekstu: Łukasz Szofer

17 stycznia 2023r. w Opalenicy reprezentacja Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach uczestniczyła w Finale Rejonu Poznań Teren Zachód w Futsalu .

W turnieju udział wzięło pięć  drużyn , rywalizowano w dwóch grupach  dwu i  trzy zespołowych. W grupie A znalazły się ZS Oborniki i ZST Międzychód ( nie dojechał ZS Grodzisk Wlkp ) , my natomiast trafiamy do grupy B z ZS Opalenica i ZST Tarnowo Podgórne.

Z piekła do nieba i z nieba do piekła tak można w skrócie podsumować turniej w wykonaniu naszej drużyny.

W  pierwszym meczu naszej grupy ZS Opalenica zwycięża ZST Tarnowo Podgórne 3:0 . Gospodarze idą za ciosem , w drugim meczu pokonują ZS Pniewy takim samym wynikiem 3:0 i zajmują  pierwsze miejsce w grupie. Był to najsłabszy mecz w wykonaniu naszej drużyny w tym turnieju. Chłopcy zbyt mocno skupili się na atakowaniu a zapominali o obronie i przez głupie straty narażali się na kontry , które przeciwnik skrzętnie wykorzystał . W drugim meczu w grupie w regulaminowym czasie gry remisujemy z ZST  Tarnowo Podgórne 2:2. W związku z tym , iż obydwie drużyny miały tyle samo punktów i taki sam stosunek bramek zwycięzcę tego meczu musiały wyłonić rzuty karne. Tam zwyciężamy   3:2 i rzutem na taśmę zajmujemy drugie miejsce w grupie i prawo gry w półfinałach.

W pierwszym półfinale ZS Opalenica pokonuje ZST Międzychód 3:1, my natomiast   spotykamy się ze zwycięzcą grupy,, A” ZS Oborniki i deklasujemy przeciwnika  7:1.

W finale ponownie spotykamy się z gospodarzem turnieju ZS Opalenica. Chłopcy wyciągnęli wnioski z pierwszego meczu skupiając się bardziej na obronie własnej bramki  , dobrze rozgrywali piłkę  wyprowadzając przy tym groźne kontry z których jedna zakończyła się zdobyciem gola. Praktycznie po zdobyciu bramki cały mecz mieliśmy pod kontrolą , były sytuacje do podwyższenia wyniku. Jednak sport jest nieprzewidywalny i   na trzy sekundy przed końcem meczu po wyrzucie piłki od bramkarza przez całe boisko i zamieszaniu w polu karnym tracimy bramkę i mecz kończy się wynikiem 1:1. Zwycięzcę turnieju wyłoniły rzuty karne w których przegrywamy 3:4 i to nasz i przeciwnik awansował do najlepszej ósemki szkół w województwie wielkopolskim.

Ostateczna kolejność:

  1. ZS Opalenica
  2. ZS Pniewy
  3. ZS Oborniki
  4. ZST Międzychód
  5. ZST Tarnowo Podgórne

            Szkołę w zawodach reprezentowali : Konrad Piechocki z klasy 3b , Oliwier Berger 3tm , Sylwester Rybarczyk 4 cp  , Jakub Tomala 3tl  ,  Aleksander Kozak b b , Szymon Szukała 3 b , Nikodem Krajewski  3 b, Bartosz Szwedt  4 ap oraz Jakub Hała 3 bw.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego Robert Kawa i Łukasz Szofer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *