Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

9 listopada 2022 | Autor tekstu: Robert Kawa

3 listopada 2022r. po zajęciach lekcyjnych odbyły się  Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym dla dziewcząt i chłopców.

Organizatorami zawodów byli  nauczyciele wychowania fizycznego Robert Kawa i Łukasz Szofer.

W zawodach udział wzięły 2 dziewczyny i 16 chłopców z klas licealnych i technikum oraz szkoły branżowej.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Patrycja Frelich z klasy I A,  na drugim miejscu uplasowała się Matylda Wesoła z klasy  IV Ap .

Chłopcy rywalizowali systemem rosyjskim do dwóch przegranych meczów. Najlepszy okazał się Amadeusz Wanecki z klasy III Tm, drugie miejsce zajął Marcin Kucz klasy IV  Ap na najniższym stopniu podium stanął Alan Gawarecki  z klasy IV  Ap.

Głównym celem mistrzostw szkoły było wyłonienie najlepszych tenisistek i tenisistów , którzy 14 listopada reprezentować będą szkołę w mistrzostwach powiatu szamotulskiego szkół ponadpodstawowych. Ponadto turniej miał  na celu integrację uczniów naszej szkoły oraz promocję aktywnego spędzania czasu wolnego.