Międzynarodowy Dzień Pieroga

10 października 2022
W dniu 10.10 w naszej szkole i w dwóch pniewskich marketach hucznie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pieroga. Uczniowie technikum gastronomicznego i branżowej szkoły 1 stopnia w zawodzie kucharz, pod czujnym okiem swoich nauczycieli zawodu, przygotowali pyszne pierogi w kilku odsłonach.
Przypadający 8 października Międzynarodowy Dzień Pieroga, dla osób z całego świata, jest okazją do poznania polskich historii, kultury, a przede wszystkim kuchni. Niewielu z nas ma świadomość, że pierogi znane były już w średniowieczu. Przez wzgląd na smak, a przede wszystkim wysoką kaloryczność, należały do ulubionych potraw chłopów pracujących na polach i w lasach.
Dziś są przysmakiem małych i dużych o czym przekonaliśmy się serwując ten przysmak uczniom i mieszkańcom naszego miasta. 
Dziękujemy wszystkim uczniom Pniewskiego Gastronomika, którzy zaangażowali się w organizację w naszej szkole tego święta oraz sponsorom – marketom : Spar i Chata Polska Irena w Pniewach za przekazanie produktów do produkcji pierogów.
Zespół Gastronomiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *