Konkurs „Poznajemy Patronkę naszej szkoły” rozstrzygnięty

17 maja 2022 | Autor tekstu: Małgorzata Skrzypczak- Przybysz

Miesiąc maj to miesiąc naszej Patronki – Emilii Sczanieckiej. Urodziła się 20 maja 1804 r. w Brodach, zmarła również w maju , w 1896 r. w Pakosławiu – po 92 latach życia. Oto fragment Informacji o Jej śmierci , umieszczony w Gońcu Wielkopolskim 13.05.1896

 

„ Wielka i cicha, mężna a skromna, oto obraz Niewiasty Polskiej, która tak, jak za młodu była wzorem zapału i poświęcenia się dla Ojczyzny i bliźnich, tak w sędziwej starości do ostatniej chwili życia była uosobieniem Matrony – Obywatelki. (…) Cześć pamięci Tej Wielkiej Polki, która przyszłym pokoleniom nie przestanie świecić jako gwiazda przewodnia na ciernistej drodze odrodzenia narodowego.”

 

Pamiętając o Emilii Sczanieckiej młodzież rozmawia na godzinach wychowawczych o jej życiu i działalności społecznej i patriotycznej a uczniowie klas pierwszych, tradycyjnie zostali zaproszeni do udziału w tegorocznej 28 edycji konkursu „Poznajemy Patronkę naszej szkoły” . Zgłosiło swój udział 28 uczniów, przystąpiło do eliminacji 21 uczniów.

Konkurs odbył się 10 maja i miał formę zdalnego testu, składającego się z 90 pytań o różnym stopniu trudności.

 

Trzy pierwsze miejsca zajęły uczennice klasy 1 TE:

I miejsce – Gabriela Maciejewska

II – Jagoda Bartkowiak

III – Julia Mamet

 

Laureatkom serdecznie gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *