Drzwi Otwarte w Zespole Szkół

11 kwietnia 2022 | Autor tekstu: Agata Szukała

Dnia 8 kwietnia w Zespole Szkół w Pniewach odbyły się Drzwi otwarte. Do naszej szkoły przybyli uczniowie z okolicznych szkół, m.in. z : Lubosza ,Pniew, Chrzypska, Kwilcza, Wronek, Nojewa, Posadowa i Zębowa. Frekwencja była bardzo wysoka. W każdym z budynków, przy wejściu, na przybyłych gości, czekały wnioski o przyjęcie do szkoły, ulotki reklamowe oraz ogromny wybór słodkości. Nauczyciele z pomocą uczniów wszystkich klas, przygotowali mnóstwo niespodzianek. W budynku A przy ulicy Wolności, na uczniów czekał quiz z języka angielskiego i liczne quizy geograficzne, wystawa map, dyktando z języka polskiego oraz albumy o zabytkach Pniew. Dodatkowo przygotowano prezentację sali w akcentach polsko-niemieckich , escape room i zagadki logiczne związane z matematyką. W budynku B przygotowano film prezentujący naukę w zawodzie Technik żywienia i usług gastronomicznych, pokaz pieczenia ciasteczek , zabawy sensoryczne polegające na rozpoznawaniu za pomocą węchu surowców gastronomicznych, wizytę w pracowni gastronomicznej , jak również niesamowity pokaz kultury picia herbaty we Wschodniej Fryzji, punkt informacyjny na temat praktycznej nauki zawodu, szyfrogramy oraz test predyspozycji zawodowych pod okiem Doradcy zawodowego . Natomiast w budynku C goście mieli okazję zapoznać się z  prezentacjami zawodu Technik mechatronik (pokaz montażu układu elektropneumatycznego), Technik ekonomista (ulotki i konkurs ekonomiczny) oraz Technik logistyk ( gra z wykorzystaniem kodu QR, quizy, wykorzystanie mini środków transportowych, ulotki) . W tym samym czasie, w budynku LO, przybyli goście mogli obejrzeć pokaz musztry w wykonaniu klas mundurowych, odwiedzić królestwo biologii, chemii, języka niemieckiego, angielskiego czy matematyki, a także zapoznać się z klasą o profilu prawno- administracyjnym czy humanistycznym.

Za udział we wszystkich wspomnianych konkurencjach przygotowano drobne upominki.

Jako Samorząd uczniowski pragniemy podziękować wszystkim Nauczycielom za ogromne zaangażowanie w organizację tak ważnego dla naszej Szkoły wydarzenia, a także każdemu Uczniowi, który poświęcił swój czas, by wszystko wypadło perfekcyjnie. Każdy ten wysiłek bardzo doceniamy. Wszystkie klasy były doskonale przygotowane. Uczniowie ZS Pniewy, z uśmiechem na twarzy przyjmowali gości, zapoznawali i zachęcali do zabawy. Szczególne podziękowania SU kieruje do Zespołu promocyjnego- za profesjonalne zorganizowanie Drzwi otwartych, dla klas gastronomicznych- za przygotowanie poczęstunku oraz dla członków SU za oprowadzanie i przywitanie naszych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *