Ferie w naszej bursie

11 lutego 2022 | Autor tekstu: Katarzyna Szczepaniak

Ferie w naszej bursie

Wbrew pozorom czas ferii w Bursie Szkolnej nie był czasem ciszy i spokoju. A wszystko to za sprawą radosnych uczestników półkolonii zimowych, zorganizowanych dla dzieci Gminy Pniewy. Z naszej oferty skorzystało w sumie 48 dzieci – po 24 uczestników każdego tygodniowego turnusu. Półkolonie  zostały sfinansowane z funduszy Burmistrza Gminy Pniewy za pośrednictwem Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz rodziców

Na uczestników każdego z nich czekało sporo atrakcji przygotowanych przez kadrę – kierownika bursy pana Mariusza Kalembę oraz wychowawczynie – panie Katarzynę Szczepaniak i Iwonę Słomianowską – Mańka.

Odbyły się zajęcia plastyczne – dzieci tworzyły widoki zimowe oraz malowały bawełniane torby na zakupy, był czas na gry planszowe oraz wspólne układanie puzzli. Był czas na grę w piłkarzyki oraz cymbergaja, dzięki stołom, które znajdują się na wyposażeniu naszej bursy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia z eksperymentami oraz odwiedziny pani policjantki, która omówiła zasady bezpiecznego wypoczynku.

Pragnęliśmy także, aby dzieci spędzające czas ferii w mieście mogły choć na chwilę wyjechać, dlatego też zorganizowane zostały wyjazdy. Odwiedziliśmy Poznańską Palmiarnię – największą w kraju oraz jedną z największych w Europie ekspozycję egzotycznych roślin i ryb. Półkoloniści dzięki paniom przewodniczkom mogli podziwiać olbrzymie bananowce, kaktusy, sukulenty oraz inne rośliny, które nie występują w Europie w warunkach naturalnych. Ukoronowaniem wyjazdu był słodki deser w kawiarni 7 kontynentów.

Żeby nie było tak naukowo i aby nasi uczestnicy, którzy zimą mimo wszystko spędzają więcej czasu w domach – najczęściej przed telewizorami i komputerami – wybraliśmy się na kręgielnię do Tarnowa Podgórnego oraz na zlokalizowaną również w tym mieście salę zabaw Kraina Rekina.

Była także przepyszna pizza w pniewskich Łazienkach.

Największą jednak atrakcją – co podkreślały dzieci na zakończenie każdego turnusu – była rywalizacja w LaserTag, zwany Laserowym Paintballem, podczas której półkoloniści konkurowali w dwóch zespołach. Rolę kulek przejęły tutaj fale podczerwieni, dzięki czemu gra jest bezbolesna i atrakcyjna.

Półkolonistów odwiedzili także przedstawiciele władz naszej gminy – na pierwszym turnusie Zastępca Burmistrza pan Józef Ćwiertnia a na drugim osobiście Burmistrz pan Jarosław Przewoźny. Porozmawiali z dziećmi o czasie ferii oraz obdarowali je upominkami.

Półkolonie i zainteresowanie nimi wśród dzieci naszej gminy – jeszcze po rozpoczęciu otrzymywaliśmy telefony z pytaniami o wolne miejsca pokazały, że są one potrzebne. Bo największą nagrodą dla nas – organizatorów – jest pozytywny odzew ze strony rodziców i zadowolenie uczestników. Mamy nadzieję na kontynuację tej inicjatywy w kolejnych latach – najbliższe półkolonie latem, na które, o ile sytuacja zewnętrzna nie pokrzyżuje nam planów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *