II miejsca dziewczyn i chłopców w drużynowych mistrzostwach powiatu szamotulskiego w tenisie stołowym

10 listopada 2021

4 listopada 2021 r. Zespół Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach był organizatorem Mistrzostw Powiatu Szamotulskiego w Tenisie Stołowym Drużynowym dziewcząt i chłopców.

W zawodach udział wzięły 4 drużyny dziewcząt i 5 chłopców. Rywalizowano każdy z każdym do trzech wygranych meczy.

Dziewczyny w składzie Matylda Wesoła z klasy 3ap , Karolina Przekop 3dp i Nadia Kaczmarek 3ap w pierwszym pojedynku pokonały ZS nr 2 Wronki 3:1 , następnie uległy LO Szamotuły 0:3 i w ostatnim meczu pokonały ZS nr 1 Wronki 3:0 co pozwoliło zająć II miejsce.

Chłopcy w składzie Maksymilian Bartkowiak z klasy 4 tme i Jakub Wajman 3 tmp  pokonali kolejno ZS nr 1 Wronki 3:2 ,  ZS nr 3 Szamotuły 3:1 i ZS nr 2 Wronki 3:0. W decydującym meczu o pierwsze miejsce ulegli po zaciętej walce 1:3  LO Szamotuły.

Zajmując II miejsce zarówno dziewczyny jak i chłopcy awansowali do finału rejonu.

Trzy najlepsze drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymały pamiątkowe puchary, które wręczył Dyrektor Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach Waldemar Janelt.

Nad sprawnym przebiegiem mistrzostw czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Łukasz Szofer i  Robert Kawa.