#CodeWeek 2021

7 listopada 2021

Już tradycją naszej szkoły stało się świętowanie #CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to oddolna inicjatywa, w ramach której rozwija się kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. W całej Europie zarejestrowano prawie 75 tys. wydarzeń promujących naukę programowania, z tego ponad 15 tys. odbyło się w Polsce. To jest ogromne osiągnięcie dla naszego kraju, ponieważ na Tablicy wyników wydarzeń #codeweek Polska zajmuje III miejsce.

Do tego sukcesu przyczyniła się też nasza szkoła, organizując wydarzenie „Kodowanie i programowanie z PixBlocks”. Uczestnicy rozwiązując kolejne problemy poznali instrukcje warunkowe i iteracyjne oraz poznali podstawowy składni języka Python. Dodatkowo uczniowie technikum za pomocą kodów QR stworzyli zaszyfrowaną krzyżówkę, którą można było rozwiązać dzięki zgłębieniu technik szyfrowania, takich jak np. Szyfr Cezara czy Szyfr ułamkowy.

Dziękujemy za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że udział w Code Week pokazał, że programowania to nie tylko żmudne pisanie programów, ale też świetna zabawa oraz zachęcił do kształtowania tej przyszłościowej umiejętności.

 

Magdalena Szukała
Hanna Banaszak-Gomuła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *