Informatyczne sukcesy naszych uczniów

20 stycznia 2021 | Autor tekstu: Magdalena Szukała

Ostatnie miesiące były dla wszystkich bardzo trudne – panująca pandemia, ograniczenia, izolacja i zdalne nauczanie. Pomimo całej sytuacji udało się zorganizować wiele konkursów informatycznych, w których chętnie brali udział uczniowie naszej szkoły.

9 listopada odbył się XV Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr, którego głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów liceum. Musieli odpowiedzieć na 24 pytania podzielonych na trzy grupy ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie. W styczniu zostały opublikowane na stronie organizatora wyniki, gdzie można znaleźć informację, że Cezary Szwedek z klasy 3A, który otrzymał wyróżnienie.

Na przełomie listopada i grudnia odbył się międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży Pix Programming Challenge. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach. Z naszego „ogólniaka” zdecydowało się wziąć udział 5 uczniów, którzy musieli rozwiązać zadania z zakresu programowania. Dla uczniów klas pierwszych i drugich były to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji (23-29 listopada), Półfinałów (5 grudnia) oraz Finałów (12 grudnia). Należy wyróżnić dwie uczennice: Adriannę Nowak z klasy 1A i Wiktorię Frąckowiak  z klasy 2AP, które zostały półfinalistkami konkursu.

Odliczaniu do świąt, towarzyszył konkurs: Informatyczny Kalendarz Adwentowy. Był to internetowy konkurs informatyczny dla uczniów szkół średnich województwa wielkopolskiego. W każdy dzień adwentu o godzinie 19:00 opublikowano na stronie organizatora zadanie informatyczne, którego rozwiązanie należało przesłać do godziny 17:00 dnia następnego. Z naszej szkoły najwyżej w rankingu uklasyfikował się Cezary Szwedek z klasy 3A.

Serdecznie gratulujmy wszystkim uczestnikom konkursów, w szczególności osobom wyróżnionym. Życzmy dalszych sukcesów i rozwijanie pasji informatycznej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *