Dla Maturzystów…

24 kwietnia 2020

… od Dyrektora

Drodzy absolwenci!

 „Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń.

Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli.”

Paulo Coelho

Realizujcie swoje marzenia  – oby nigdy nie zabrakło Wam odwagi i siły, bo możliwość spełniania swoich marzeń sprawia, że życie jest fascynujące!!!

Idźcie naprzód! Nieustannie zdobywajcie wiedzę i rozwijajcie Wasze talenty, bo każdy z Was ma talent,  wystarczy go tylko odkryć!!!

Analizujcie wydarzenia i wyciągajcie wnioski  ze swoich nieudanych prób. Pamiętajcie, że każdy problem stwarza nowe możliwości!!!

Nie zmieniajcie się! Wbrew wszystkiemu pozostańcie sobą – abyście pośród tłumów nie zgubili samych siebie…

Chwytajcie każdą chwilę! Abyście nigdy nie żałowali, że utraciliście młodość.

Wykorzystajcie dni, które macie przed sobą, obejmijcie je rękoma, przyjmijcie wszystko co niosą ze sobą: światło, powietrze i życie, radość i płacz, miłość i troski, i cały cud jakim będą… wyjdźcie im naprzeciw… i zawsze pamiętajcie:

… ukończyliście szkołę średnią, idźcie i zdobywajcie świat zmieniając go na lepsze…

w zastępstwie dyrektora
wicedyrektor
Waldemar Janelt

…od Wychowawców

Drodzy Absolwenci!

Dobiegł końca czas pobytu w naszej szkole. Za Wami trzy lub cztery lata, nieraz ciężkiej nauki i pracy.  Za chwilę otrzymacie świadectwa ukończenia szkoły – co prawda oficjalnie nastąpi to trochę później – z wiadomego powodu, ale już dziś możecie cieszyć się z sukcesu – ukończyliście kolejny, czasami najważniejszy etap edukacji. Jest to moment, na który czekaliście chyba od początku pobytu w naszej szkole – przecież po to tutaj przyszliście, by ją ukończyć i to ukończyć z jak najlepszymi wynikami. Tego Wam gratulujemy.

Tym, którzy zdobywanie wiedzy potraktowali jako poważne zadanie, uczyli się systematycznie i wytrwale, szkoła będzie kojarzyć się z wytężoną pracą, ale i radością z uzyskiwanych wyników. Ci, którzy wychodzili z założenia, że czas szkoły średniej to najpiękniejsze dni w życiu i trzeba się nimi cieszyć i obowiązki szkolne odkładali na później, będą wspominali chwile niepewności przed sprawdzianami czy kartkówkami. Mamy jednak nadzieję , że szkoła ta będzie się również kojarzyć wam ze spotkaniami klasowymi, wycieczkami, których byliście uczestnikami, z koleżankami i kolegami, których tu poznaliście, z nauczycielami, którzy usiłowali was czegoś nauczyć i mamy nadzieję , że z wychowawcami, którzy starali się wam doradzać, wskazywać drogi rozwiązania różnych problemów, którzy próbowali was uwrażliwiać na otaczający świat.

Teraz pora iść w świat – świat, który pewnie nie jeden raz Was zaskoczy – pozytywnie czy negatywnie. Pora na w pełni dorosłe życie. Nie gwarantujemy Wam, że to dorosłe życie będzie miłe, łatwe i przyjemne. Nie ma bowiem dobrej recepty na życiowe szczęście. Pamiętajcie jednak, że wszystko zależy od Was – od Waszych decyzji i wyborów. Nie martwcie się, jeśli się coś nie uda, jeśli popełnicie błędy – życie już takie jest, że czasami trzeba kilkanaście razy upaść, by osiągnąć sukces. Przed Wami nowe wyzwania – to najbliższe to matura i egzaminy zawodowe – oraz te trochę odleglejsze – studia, praca. Jak najlepiej wykorzystujcie każdą szansę, którą daje Wam życie, bo jak mówiła poetka „nic dwa razy się nie zdarza” i za kilkanaście lat możecie żałować, że czegoś nie zrobiliście. „Do odważnych świat należy” a teraz jest ta pora, by z tym światem się zmierzyć.

Jako wychowawcy dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie w życie szkoły, za wszelkie przejawy sympatii. Życzymy, aby to przejście w dorosłe życie było dla Was pozytywnym doświadczeniem, żeby wszystkie wasze plany i marzenia zrealizowały się. Pamiętajcie jednak, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, aby mieć na uwadze dobro innych ludzi , aby czasem w ogólnym zabieganiu przystanąć na chwilę i rozejrzeć się dookoła siebie.

Życzymy Wam zadowolenia z życia. I pamiętajcie, że w trudnych chwilach możecie liczyć na pomoc nas – byłych wychowawców czekających w murach tej szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *