Pix Programming Challenge 2019

10 grudnia 2019 | Autor tekstu: Magdalena Szukała
Po zeszłorocznym sukcesie Julii Banach w konkursie PixBlocks, uczniowie naszej szkoły spróbowali sił w tegorocznej edycji.
Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Składał się on z trzech etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów, a jego celem było zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.
Do eliminacji, które odbywały się w dniach od 25 do 29 listopada przystąpili Julia Banach z klasy 2a, Ilona Gomułka z 3a i Cezary Szwedek z 2a.Polegały one na rozwiązaniu 20 zadań z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Aby dostać się do półfinału należało poprawnie rozwiązać minimum 75% zadań. W naszej szkole udało się to tylko Julii i 5 grudnia reprezentowała naszą szkołę w półfinałach. Podczas tego etapu oprócz poprawności rozwiązania istotny był również czas. Z niecierpliwością czekaliśmy do 9 grudnia do 16:00 na wyniki półfinału. Pomimo tego, że w tym roku uczennicy nie udało się dostać do finału, mamy ogromny powód do dumy. W tym roku była ogromna konkurencja, a zadania wymagały od naszych uczniów nauki nowego języka programowania.
Gratulujemy uczestnikom wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *