Edukacja Globalna w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach

6 listopada 2019 | Autor tekstu: Alina Rysicka, Magdalena Klimowicz - Maciejko

W ramach realizowanego przez Zespół Szkół im. Emilii Sczanieckiej projektu edukacyjnego „Świat się zmienia – a my z nim!” młodzież naszej szkoły podjęła wraz z koordynatorami p. Magdaleną Klimowicz-Maciejko i p. Aliną Rysicką kilka działań mających na celu popularyzację zagadnień Edukacji Globalnej ze szczególnym naciskiem na prawa człowieka i rozwiązywanie konfliktów drogą pokojową. W ramach projektu realizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem „Jeden Świat” grupa młodzieży wraz z koordynatorkami uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym sposobów realizacji najważniejszych  jego punktów ( 17 wrzesień 2019r.). Pierwszym przejawem troski o naszą planetę był „Marsz dla Pokoju”  zorganizowany 20 września 2019r.  Młodzież naszej szkoły zamanifestowała tym wydarzeniem potrzebę wzajemnego zrozumienia i zgody na świecie. Kolejnym  podjętym działaniem były dwugodzinne warsztaty: „Ja w świecie, ja o świecie”, które przybliżyły młodzieży tematykę pokoju, praw człowieka, migracji i różnokulturowości. Dały one uczniom nową wiedzę, pomogły sformułować pytania o rzeczywistość i nasz wpływ na nią.  Projekt zakończy się Tygodniem Edukacji Globalnej (19 – 23 listopada 2019 r.) podczas,  którego w naszej szkole zostaną przeprowadzone  zajęcia połączone z Żywą Biblioteką.

Alina Rysicka
Magdalena Klimowicz – Maciejko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *