Drzwi otwarte

19 maja 2019 | Autor tekstu: Katarzyna Szczepaniak

W sobotni poranek w naszej szkole, mimo dnia  wolnego od zajęć edukacyjnych, było gwarno i wesoło. Wszystko to za sprawą drzwi otwartych, zorganizowanych dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.

W liceum zebranych po krótkim występie pani wicedyrektor Elżbiety Bosy głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy opowiedzieli, co dzieje się w naszej szkole, a następnie zaprosili do zwiedzania szkoły.

Uczniowie wraz z rodzicami mogli obejrzeć pracownie, porozmawiać z nauczycielami oraz zobaczyć ciekawe prezentacje i pokazy przygotowane w salach przedmiotowych przez uczniów i nauczycieli. Odbyły się m.in. się pokazy eksperymentów chemicznych, doświadczeń biologicznych, umiejętności klasy mundurowej oraz prezentacje humanistów i naszego zespołu tanecznego, który ze sceny auli przekonywał, że nie samą nauką człowiek żyje.

Z kolei w budynkach szkoły na Wolności prezentowały się klasy technikum – gastronomowie, logistycy, ekonomiści i mechatronicy.  Odbyły się bardzo interesujące pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Zainteresowani mogli zajrzeć także do Bursy Szkolnej i przekonać się, w jakich warunkach mieszkają wychowankowie.

Mamy nadzieję, że nasza oferta edukacyjna przekonała niezdecydowanych i od września zasilą oni szeregi naszej szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *