Pożegnanie maturzystów

28 kwietnia 2019 | Autor tekstu: Magdalena Szukała

Wszystko ma swój początek i swój koniec…

26 kwietnia pożegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej szkoły. Były słowa podziękowania, nagrody, świadectwa, wzruszenie i wiele wspomnień. Mamy nadzieję, że odchodzicie bogatsi o nowe doświadczenia i gotowi do rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Nigdy w Was nie wątpiliśmy i jesteśmy z Was dumni. Na długo będziemy pamiętać słowa tegorocznej maturzystki Joanny Pietrzak:

„Spędziliśmy w tej szkole kilka lat. Jesteśmy teraz innymi ludźmi niż wtedy, kiedy pierwszy raz przekraczaliśmy jej próg. Jesteśmy mądrzejsi, dojrzalsi, inaczej patrzymy na świat. Wkraczamy w dorosłość, ale dzisiaj jesteśmy jeszcze uczniami. Więc rozejrzyjmy się po naszej szkole. Popatrzmy na ludzi dookoła nas – to dzięki nim jesteśmy, kim jesteśmy.

(…)

Ale jak na razie skupmy się na teraźniejszości i spójrzmy na siebie. Bo to naszym decyzjom, naszym staraniom, zawdzięczamy to, że tu jesteśmy. Niektórzy nie osiągnęli dokładnie tego czego chcieli, inni osiągnęli więcej niż przypuszczali, ale dla nas wszystkich jest to taki mały sukces. Przed nami jeszcze wiele trudności, nie będzie łatwo, ale dzisiaj mamy co świętować.

Skończyliśmy szkołę – udało nam się.”

 

Budowaliście historię tej szkoły drodzy Abiturienci, teraz przed Wami egzamin dojrzałości – trzymamy kciuki i życzymy Wam, abyście zadali go celująco. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *