VIII Targi Edukacyjne

4 marca 2019 | Autor tekstu: Katarzyna Szczepaniak

Jak co roku nasza szkoła zaprezentowała się na Targach Edukacyjnych, które z inicjatywy Szkoły Podstawowej już po raz ósmy odbyły się w pniewskiej Hali Widowiskowo – Sportowej. Przygotowaliśmy imponujące stoisko, na którym nie zabrakło prezentacji żadnej z naszych propozycji na kolejny rok – byli uczniowie liceum z pokazami chemicznymi, przedstawiciele humanistów w teatralnych strojach, uczniowie klasy mundurowej, przedstawiciele logistyków, ekonomistów, mechatroników z imponującymi robotami oraz oczywiście nasi gastronomowie, którzy w tym roku kusili przepysznymi naleśnikami. Nad wszystkim czuwały przedstawicielki zespołu promocyjnego szkoły – panie Ewa Grzywna, Monika Twardosz – Wolska i Katarzyna Szczepaniak, które wsparli nauczyciele przedmiotów mechatronicznych – panowie Piotr Głowacki oraz Przemysław Degórski.

Przed ponad czterysta osobową publicznością naszą szkołę zaprezentowała pani Ewa i pan Przemysław. Prelegenci podkreślili, że Zespół Szkół im. Emilii Sczanieckiej to szkoła, w której każdy znajdzie coś dla siebie i która przygotowuje do studiów na wielu specjalnościach.

Po prezentacjach wszystkich przybyłych na targi szkół i instytucji przyszła pora na indywidualne rozmowy i wyjaśnianie wątpliwości przyszłych uczniów. Po ilości deklaracji widać, że wielu tegorocznych absolwentów naszych gminnych szkół, zarówno z Pniew, jak i Chełmna oraz Nojewa, jest zainteresowanych kontynuacją nauki w naszym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *