Tydzień Niepodległości

15 listopada 2018 | Autor tekstu: Ewa Grzywna

Tydzień poprzedzający święto Niepodległości  w naszej szkole obfitował w wiele ciekawych i ważnych dla wspólnoty szkolnej wydarzeń. W czwartek odbyło się ślubowanie klas pierwszych i przyjęcie ich do pełnoprawnych uczniów szkoły. Tekst ślubowania odczytała Pani Dyrektor Izabella Ratajczak. Jednocześnie uczniowie klasy IIIB SŁUŻB MUNDUROWYCH przekazali sztandar szkoły klasie IIB. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana  przez uczniów LO pod kierownictwem Pani Elżbiety Smagur. Występ młodzieży poprzez malarstwo,  poezję i pieśni patriotyczne przybliżył nam dochodzenie Polski po rozbiorach do odzyskania Niepodległości. Życzymy powodzenia wszystkim nowym uczniom w naszej szkole.

W ramach przygotowań do wspólnego Poloneza klasy w ZS szlifowały swoje umiejętności taneczne.Popatrzcie jak im to wyszło.

W  trakcie długiej przerwy w piątek 09.11.2018 w ramach obchodów Święta Niepodległości, odbył się bieg szkolny propagujący ideę wspólnoty i radości  z wolności. Bieg otworzyła Pani Dyrektor Izabela Ratajczak z Panem Dyrektorem Waldemarem Janeltem. Po okrzyku na cześć Niepodległej uczestnicy z nauczycielami wyruszyli w kierunku parku. Uczniowie przebiegli trasę około 1.5 km manifestując swoją jedność.  Każdy z uczniów posiadał element  barw  biało-czerwonych. Bieg zakończyło wspólne zdjęcie. Dziękujemy za udział!

W dniu 10.11.2018 uczniowie klas służb mundurowych uczestniczyli w uroczystych obchodach święta Niepodległości. Stanowili uroczystą asystę w trakcie mszy za ojczyznę. Następnie z pocztem sztandarowym oraz pochodniami uczestniczyli w przemarszu ulicami miasta i składali honory przy tablicy upamiętniającą Powstanie
Wielkopolskie. Uczennica Marcjanna Prętka złożyła raport Burmistrzowi MiGm Pniewy do gotowości obchodów święta. Uroczystość zakończył wspólny „Polonez”odtańczony przez mieszkańców miasta oraz naszych uczniów. Wszystkim uczniom naszej szkoły dziękujemy za aktywny udział w uroczystościach i wzorową postawę patriotyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *