Uroczysty apel z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej

10 maja 2018 | Autor tekstu: Ewa Grzywna

W dniu 08.05.2018 w Pniewach przy pomniku Bohaterów II Wojny Światowej odbyły się uroczyste obchody 83 rocznicy zakończenia walk. Uroczystość zaszczycili przedstawiciele władz miejskich, szkół z pocztami sztandarowymi, duchowni z naszych parafii, obywatele, klub seniora z chórem oraz przedszkolaki z wychowawcami. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas mundurowych. Poczty po przemówieniu Pana Burmistrza Jarosława Przewoźnego oddały honory pod pomnikiem Bohaterów. Chór wykonał kilka pieśni patriotycznych oraz recytację wiersza. Była to uroczystość bardzo podniosła po raz kolejny przypominająca nam o przelanej krwi polskich żołnierzy w trakcie II wojny światowej.

Ewa Grzywna
Zdjęcia: Joanna Czapczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *