Goście z Uniwersytetu Medycznego

12 stycznia 2018 | Autor tekstu: Roksana Sitarska

W minionym tygodniu nasze Liceum Ogólnokształcące im. E. Sczanieckiej w Pniewach odwiedziło dwoje studentów kierunku Analiza Medyczna na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – absolwent naszej szkoły Stanisław Przewoźny z koleżanką z roku Aliną Grabarek. W zajęciach uczestniczyły klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Starsi koledzy wyjaśnili nam czym tak właściwie jest medycyna analityczna i czym się zajmuje. Poznaliśmy przedmioty jakie mają studenci tego kierunku oraz przedstawiono mam jego plusy i minusy . Dowiedzieliśmy jak wygląda to „studenckie życie” i jak właściwie wyglądają studia. Mieliśmy okazję zadać naszym gościom pytania odnośnie nie tylko medycyny analitycznej,ale również odnoszących się do innych interesujących nas kierunków Akademii Medycznej. Zajęcia zakończyły się małym testem z zakresu biologii oraz chemii. Osoba która uzyska najwięcej punktów otrzyma zaproszenie na zajęcia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. To spotkanie z pewnością przyda nam się przy wyborze kierunku studiów po skończeniu liceum.

Roksana Sitarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *