Wyjazd do Sądu Rejonowego

12 grudnia 2017 | Autor tekstu: Katarzyna Szczepaniak

W środę 6 grudnia uczniowie klasy I d uczestniczyli w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Wspólnie z nauczycielami tego przedmiotu – Katarzyną Szczepaniak i Mariuszem Kalemba – udali się do Sądu Rejonowego w Szamotułach. Tam spotkali się z sędzią Wydziału Karnego panem Markiem Wargackim. W prawdziwej sali sądowej nasz gospodarz opowiedział o funkcjonowaniu tamtejszego sądu oraz zawodzie sędziego. Przybliżył również kilka kwestii związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich.  Następnie zaprosił nas na wycieczkę po budynku sądu. Zwiedziliśmy sądowe archiwum, gdzie obejrzeliśmy najstarsze przechowywane w Szamotułach księgi wieczyste oraz mogliśmy zapoznać się z pracą sądowego archiwisty. Udało nam się także zajrzeć do podziemi sądu, gdzie znajduje się m.in.  przejście do szamotulskiego aresztu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *