Marsze na orientację

3 listopada 2016

W sobotę 29 października 2016 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Turystycznych Marszach na Orientację w Przyłęku. Naszą Szkołę ZS im. E. Sczanieckiej reprezentowało pięć dwuosobowych drużyn pod opieką p. prof. Jarosława Darskiego. Po dotarciu na miejsce zbiórki przed świetlicą wiejską w Przyłęku i zapoznaniu z przebiegiem zawodów, rozpoczęły się marsze. Każda drużyna otrzymała mapy i wyruszyliśmy na poszukiwanie punktów w lesie. Do dyspozycji mieliśmy także kompasy oraz przybory szkolne np. kątomierze, linijki. Marsze składały się z dwóch etapów – każdy po około 3 km. Łatwo nie było. Na mecie mogliśmy ogrzać się przy ognisku w wigwamie oraz posilić się usmażoną przez siebie kiełbaską. Do Pniew wróciliśmy zmęczeni, ale usatysfakcjonowani, ponieważ 3 nasze drużyny osiągnęły sukces:

I miejsce w kategorii TM Joanna Pietrzak (kl. I A) i Szymon Kamiński (kl. I C)

II miejsce w kategorii TM Dawid Bosy (kl. I A)

III miejsce w kategorii TJ Natalia Żelazko i Mateusz Krzyżan (kl. II B)

Gratulujemy!!

Joanna Pietrzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *