Dzień Edukacji Prawnej

22 marca 2024 | Autor tekstu: Oliwia Kicka 2C

W dniu 15 marca 2024 r. klasy o profilu prawno – administracyjnym naszego liceum wraz z kadrą nauczycielską miały ogromną przyjemność uczestniczyć w obchodach Dnia Edukacji Prawnej w Szamotułach. Wydarzenie te zorganizowano w Zespole Szkół nr. 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach. Gospodarzami wydarzenia była pani Aleksandra Lis – Łagodzińska – dyrektor szkoły oraz koordynator Edukacji Prawnej w Sądzie Rejonowym w Szamotułach pan sędzia Kajetan Kosterkiewicz, który zaprosił naszą szkołę do udziału w tym wydarzeniu.

Podczas spotkania obejrzeliśmy dwa spektakle poświęcone mediacji rówieśniczej, przygotowane przez grupę teatralną ‘’Anioły’’.  Następnie wysłuchaliśmy prelekcję o mediacji rówieśniczej – jej celach i zasadach, wygłoszone przez panie Agnieszkę Nowaczyk i Jolantę Kucharzewską.

W drugiej części spotkania pani Joanna Wyszomirska – Stasiak przedstawiła zawody prawnicze.

Spotkanie zakończyło wystąpienie pana sędziego Kajetana Kosterkiewicza, który opowiedział o mediacji w wymiarze sprawiedliwości.

To był udany wyjazd.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *