Jak mówić, to tylko skutecznie…

30 listopada 2022 | Autor tekstu: Ewa Genge - Korpik

W ubiegłą sobotę 26 listopada sześcioro uczniów naszego liceum z klas pierwszych, wzięło udział w warsztatach retorycznych prowadzonych przez dziennikarza Radia Merkury Andrzeja Ogórkiewicza. Ekspert opowiadał, jak zostać profesjonalnym autorem przemówień publicznych, jak wygląda warsztat i proces tworzenia mowy. Okazuje się bowiem, że retoryka nie jest sztuką, lecz warsztatem, którego można się nauczyć.

Kilkugodzinne zajęcia odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Urszulanek w Pniewach, gdzie już 6 grudnia odbędzie się I Konkurs Przemówień Publicznych Usta nie od parady. Naszą szkołę będzie reprezentować Blanka Pawłowicz i Emma Blażej. I choć myślami wszyscy są z reprezentacją Polski na MŚ w Katarze, to jednak warto pamiętać, by trzymać kciuki także za nasze dziewczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *