Konkurs w Objezierzu

2 grudnia 2019 | Autor tekstu: Beata Kalemba

28-go listopada nasze szkolne kucharskie talenty, pod czujnym okiem opiekuna – pani Beaty Kalemby, uczestniczyły w XVI Konkursie Gastronomicznym w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu. Naszą Szkołę reprezentowali:
– w kategorii „Pasztety z warzyw”- Patryk Mysiura, uczeń klasy IV w Zespole Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach, sporządził pasztet z ciecierzycy z puree dyniowo-jabłkowym i sosem na bazie wina i zdobył IV miejsce, oraz wyróżnienie
w kategorii „Desery z dodatkiem warzyw” – Karolina Kaczmarek. Uczennica klasy III Technikum w Zespole Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach wykonała koperkowy sernik na sosie dyniowym z mango, zajęła III miejsce.
Zaznaczyć należy, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Rywalizowało 6 szkół, po jednym kandydacie w każdej kategorii. Potrawy oceniało profesjonalne jury, które podkreślało wysoki poziom przygotowania uczniów. Mamy nadzieję, że to doświadczenie zainspiruje kolejnych naszych wychowanków do dalszego rozwoju, a uczestnikom konkursu gratulujemy sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *