Wiedzą o Gminie coraz więcej…

10 kwietnia 2017 | Autor tekstu: Iwona Krzyczkowska, Iwona Walczak

 

Po raz trzeci odbył się 4 kwietnia 2017 r. szkolny konkurs „Gmina Pniewy – Moja Mała Ojczyzna”. Do rozwiązania testu i rozpoznania obiektów na mapie przystąpiło 42 uczniów z liceum i technikum. Młodzież zmagała się z bardzo szczegółowymi pytaniami, które dotyczyły:
– danych statystycznych naszej gminy,
– historii Pniew,
– legend i podań m.in. „Jak Pniewy zbudowano”
– zabytków i ważnych dla społeczności pniewskiej obiektów,
– gospodarki naszego terenu,
– aktualnych wydarzeń,
– topografii gminy Pniewy.
Okazało się, że uczennice, które systematycznie każdego roku biorą udział w konkursie wiedzą najwięcej o naszej gminie. Życzymy wszystkim, aby zdobyta wiedza w przyszłości okazała się przydatna w zdobyciu pracy.

Wyniki konkursu:

I miejsce:  Izabela Paschke III A

II miejsce: Anna Kaczmarek III TLG

III miejsce: Magdalena Jackowiak IV TEG Marta Wojcińska III C 

Gratulujemy!!!

Iwona Krzyczkowska, Iwona Walczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *