Październik miesiącem bibliotek szkolnych

12 października 2016

„Książka – to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela,
który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.”
Ambroży Grabowski

Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. W naszym liceum zaczął się wyjątkowo. Wreszcie nadeszły długo wyczekiwane książki, które mogłyśmy kupić dzięki udziałowi w Narodowym Projekcie Rozwoju Czytelnictwa. Udało się pozyskać niemałe środki finansowe i nabyć książki, na które składaliście zapotrzebowanie. Jest ich bardzo dużo dlatego śmiemy twierdzić, że każdy uczeń znajdzie dla siebie coś ciekawego. Kryminał, fantastyka, a może jednak romans????? Może coś z literatury popularnonaukowej: pedagogika, jak zmierzyć się z problemami…Jeśli chcecie przeczytać nowe książki, bestsellery to zapraszamy  do biblioteki. Książki już pchają się na półki, ale myślimy, że nie pozwolicie, aby tam weszły i stały. Wypożyczajcie książki, czytajcie. Książka to dopiero początek, a kto czyta ten żyje dwa razy. W miłej atmosferze, wśród jesiennych kwiatów, pośród tysiąca woluminów można miło spędzić czas w naszej szkolnej bibliotece. Zapraszamy.

Iwona Walczak, Alina Rysicka

„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”
Monteskiusz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *