Projekt: Powstanie Wielkopolskie 1918-1919
11 września 2018 | Autor tekstu: Małgorzata Skrzypczak-Przybysz
Przypominam wszystkim zainteresowanym, że w związku z ważnymi dla Polaków rocznicami i my przystąpiliśmy do realizacji różnych zadań m.in.:
- Klasy pierwsze w LO będą opracowywać Błąd wczytywania pliku.Otwórz powyższy plik w nowym oknie„>broszurki na temat Powstania Wielkopolskiego
- Wszyscy uczniowie szkoły mogą wziąć udział w Błąd wczytywania pliku.Otwórz powyższy plik w nowym oknie„>konkursie plastycznym na plakat upamiętniający rocznicę wybuchu powstania
- Dodatkowo ogłaszamy konkurs naBłąd wczytywania pliku.Otwórz powyższy plik w nowym oknie„> plakat upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
- Uczymy się śpiewać Błąd wczytywania pliku.Otwórz powyższy plik w nowym oknie„>Marsyliankę Wielkopolską. Przypomnijcie sobie też pieśni i piosenki związane z walką o niepodległość, których uczyliście się wcześniej.
- Przygotujemy wieczornicę „Pieśń i poezja w walce o niepodległość” – do nauczycieli polonistów mogą się zgłaszać uczniowie lubiący recytować i śpiewać.
- Szukamy pamiątek po naszych przodkach i przygotujemy Błąd wczytywania pliku.Otwórz powyższy plik w nowym oknie„>wystawę „Nasi przodkowie – walczyli i budowali…”
- Klasy, które jeszcze nie wykonały tego zadania, odwiedzą Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu lub podobne w Lusowie.
- Możecie opracować mapki związane z Powstaniem Wielkopolskim w Pniewach i w regionie, przygotować albumy fotografii …
Zadań jest sporo dlatego liczymy na Wasze zainteresowanie, zapał i kreatywność. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Włączmy się wszyscy do tych działań.
To będzie nasz wkład w obchody ważnych dla naszej Ojczyzny rocznic.
Zespół nauczycieli humanistów
Dodaj komentarz